• 13. 10. 2017

16. októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy. Výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie.

Aj v našej škole sa každoročne venujeme tejto téme. Touto akciou sa snažíme poukázať na možnosti zdravej stravy. Pán kuchár spoločne s vedúcou školskej jedálne chystali celý týždeň zdravé dobroty, ktoré obsahovali množstvo vitamínov a sú zdravé pre nás všetkých.

Pani učiteľky pripravili prezentáciu, ktorá obsahovala rôzne obrázky. Nesmela chýbať potravinová pyramída. Podľa nej by 40 % nášho denného príjmu potravín mali tvoriť potraviny  zo skupiny obilniny, chlieb, ryža a cestoviny, 35 % ovocie a zelenina, 20 % mlieko, mliečne výrobky, mäso, hydina, ryby, strukoviny a orechy, 5 % tuky, oleje a sladkosti. Nesmieme zabúdať ani na dostatočný príjem tekutín. Každý žiak si odniesol jesenné plody momentálne dostupné v každej záhradke-hrušku, hrozno a jabĺčkosmiley.

• 13. 10. 2017

Do galérie Jeseň pani bohatá... boli pridané fotografie.

• 6. 10. 2017

Výrok známeho nemeckého filozofa hovorí: „Kto hovorí cudzím jazykom len trochu, má z neho väčšiu radosť než ten, kto ho ovláda dobre.“

Európska únia disponuje skutočným jazykovým bohatstvom, používa sa v nej 24 úradných jazykov a viac ako 60 regionálnych alebo menšinových jazykov.
    Dňa 26. septembra si každoročne, už od roku 2001, pripomíname Európsky deň jazykov, ktorého cieľom je osláviť jazykovú rozmanitosť v Európe a podporiť jazykové vzdelávanie. Štúdium jazyka sa trošku podobá tomu, keď sa človek učí plávať – po prvom  ponorení to už ide prekvapivo rýchlo. Vo všeobecnosti sa predpokladá, že najlepšie sa jazyky učia deti. Majú  pružnejšie myslenie, menej zábran, množstvo času a rady napodobňujú, čo im veľmi pomáha.

• 6. 10. 2017

Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími.

• 2. 10. 2017

Meno školy: Základná škola Rudlov
    Email školy: zsrudlov@gmail.com
    Adresa školy: Rudlov 126
    Telefón: 0917091781
    Email školy: zsrudlov@gmail.com
    • 13. 10. 2017

Úlohou zdravého stravovania je zabezpečenie vitality, pocitu spokojnosti so sebou samým, dobrej nálady, pevného zdravia a dlhovekosti.

• 13. 10. 2017

Do galérie Jeseň pani bohatá... boli pridané fotografie.

• 6. 10. 2017

Tento deň si školy v členských krajinách pripomínajú každoročne pomocou rôznych aktivít – súťaží, kvízov, besied, ktoré súvisia s cudzími jazykmi.

• 2. 10. 2017

• 29. 9. 2017

Do galérie Didaktické hry boli pridané fotografie.

• 29. 9. 2017

Do galérie Svetový deň riek boli pridané fotografie.

• 29. 9. 2017

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V roku 2017 si pripomíname jeho tretí ročník. Hlavnou témou kampane ostáva „#BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok. Športovalo sa aj v Rudlove, za krásneho počasia a s úsmevom na tvári.

• 4. 9. 2017

Odporúčané pomôcky do 1. ročníka

• prezuvky (nie šľapky), hygienické potreby – 1 tekuté mydlo, toaletný papier,  uterák s uškom na zavesenie
      • výtvarná výchova – 2 náčrtníky, 1 bal. farebných papierov, 20 výkresov A4 a 5 výkresov A3, handrička, plastelína,  nožnice, lepidlo, zásterka (plášť); potreby na výtvarnú výchovu prosím  vložiť do označeného vrecúška
      • telesná výchova – tepláková súprava, tričko, ponožky, tenisky (s bielou mäkkou podrážkou) alebo cvičky

Zošity

• č. 511 – 8ks – linajkové,
      •  č. 5110 – 1ks – štvorčekové
      • č. 511 – 7ks – linajkové, s pomocnými linajkami
      •  č. 513 – 10ks – linajkové
      • č. 520 – 2ks – čisté,
      •  notový zošit – 1ks
      •  malý slovníček – 1ks
      •  atramentové pero – Tornado
      • písanky prosím obaliť
      • ceruzky - č.2 – 3ks + pravítko + guma + strúhadlo + farebné ceruzky (najlepšie nelámavé)
    • 30. 6. 2017

Do galérie Záver školského roka 2016/2017 boli pridané fotografie.

• 30. 6. 2017

Do galérie Juniáles boli pridané fotografie.

• 28. 6. 2017

Do galérie Rozlúčka so štvrtákmi boli pridané fotografie.

• 27. 6. 2017

Do galérie Hasiči opäť v Rudlove boli pridané fotografie.

• 16. 6. 2017

Do galérie Do školy na bicykli boli pridané fotografie.

• 13. 6. 2017

Do galérie Ľubovniansky hrad boli pridané fotografie.

• 5. 6. 2017

Do galérie MDD boli pridané fotografie.

• 24. 5. 2017

• 22. 5. 2017

Dňa 22.5. na pozvanie p. riaditeľky Mgr. Mitrašovej ZŠ Čierne n/T, sa žiaci zábavnou formou dozvedeli poznatky z oblasti astronómie a prírodných vied. Mobilné planetárium je digitálny prístroj, pomocou ktorého bol žiakom počas krátkej chvíľky priblížený vesmír, planéty a galaxie. Štvrtáci a tretiaci oprášili vedomosti o planétach a zapojili sa do diskusie. Touto cestou ďakujeme ZŠ Čierne za spoluprácu.

strana:

• Základná škola Rudlov