Rada školy

Nadpis

Rada školy je ustanovená podľa § 24 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov a vyhlášky Ministerstva školstva SR č. 291/2004 Z.z., ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení s pôsobnosťou v rámci školy, pri ktorej je rada školy zriadená.

Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k činnosti školy. V rámci svojej pôsobnosti vykonáva činnosti, ktoré jej prislúchajú z príslušných právnych predpisov. Nemá právomoc zasahovať do oblastí, ktoré jej neprislúchajú, ako napríklad oblasť pracovno-právna, odmeňovanie zamestnancov, riešenie sťažností, vykonávanie kontrol v škole, priame vstupovanie do výchovno-vzdelávacieho procesu. Výsledným produktom zasadnutí rady školy nie je vydanie rozhodnutia alebo príkazu, ale návrh, stanovisko, vyjadrenie, odporúčanie.

Zloženie rady školy pri Základmej škole Rudlov 126, 094 35

Zástupca pedagogických zamestnancov: Mgr. Monika Fejková (zástupca školy;                                                                    člen)

Zástupca Obecného úradu: Ing. Ľudmila Lešková (zástupca obce; predseda rady                                                    školy)

Dušan Habina (zástupca obce; člen)

Zástupca rodičov: Marcela Ferencová (zástupca rodičov; člen)

Zástupca nepedagogických zamestnancov: Mária Kriváková (zástupca školy;                                                                              člen).

• Základná škola Rudlov
    Rudlov 126